Wakacje, to czas wyjazdów za granicę, każdy chce przywieźć ze sobą niezapomniane wspomnienia. A jak jest z roślinami? Główny Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa zachęca do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przywożenia roślin z zagranicznych podróży.
Szczegóły znajdują się tutaj.
Zapraszamy do składania ofert:
Zamówienie publiczne współfinansowane przez Unię Europejską w ramach działania 2.4 oś priorytetowa II Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 POIS.02.04.00-00-0006/17: "FlorIntegral - zintegrowana ochrona in situ i ex situ rzadkich, zagrożonych i priorytetowych gatunków flory na terenie Polski" - znak sprawy: 1/ZP/2018/FI_ŚOB
Specyfikacja istotnych warunków zamówienia do postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na Dostawę fitotronu wraz z rozładunkiem, wniesieniem i instalacją oraz szkoleniem (instruktażem) w zakresie obsługi i konserwacji oraz zasad gwarancji dla pracowników Zamawiającego w ramach projektu „FlorIntegral - zintegrowana ochrona in situ i ex situ rzadkich, zagrożonych i priorytetowych gatunków flory na terenie Polski”.
Odpowiedzi na Zapytanie Nr 1 i Zapytanie Nr 2
Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia z dnia 2018-07-05
Zmiana treści Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia z dnia 2018-07-05
Informacja z otwarcia ofert złożonych w ramach postępowania o udzielenie zamówienia publicznego
Wyniki postępowania o udzielenie zamówienia publicznego 1/ZP/2018/FI_ŚOB
Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty
W naszym Ogrodzie 10 czerwca odbyło się uroczyste powitanie uczestników – niepełnosprawnych zawodników/golfistów, którzy zjechali się z całego kraju na XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych, które rozgrywane były na polu golfowym na terenie Śląskich Kolekcji Siedliskowych. Poza Mikołowem rozgrywki odbywały się również w Chorzowie i Katowicach.
fot. Bogusław Jastrzębski
W 2018 r., 13 maja, po raz kolejny Śląski Ogród Botaniczny zorganizował coroczną akcjię „Zamień Odpady na Kulturalne Wypady”, której patronem honorowym była Fundacja EkoRozwoju z Wrocławia, współorganizatorem Ekomax z Gliwic, a partnerami instytucje kultury i sportu z województwa śląskiego.
W czasie tegorocznej akcji zebraliśmy 4 280 kg elektroodpadów.
Dziękujemy za tak liczny udział w akcji!!!
Śląski Ogród Botaniczny poszukuje osób do prac ogrodniczych i porządkowych
Obowiązki:
Wymagania:
Oferujemy:
Osoby zainteresowane ofertą prosimy o kontakt telefoniczny: 535 883 958 lub mailowy: m.malotta@sibg.org.pl (z dopiskiem REKRUTACJA). Prosimy również o zamieszczenie zgody na przetwarzanie Państwa danych w celach rekrutacyjnych zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. 2016 r. poz. 922).
Zasady akcji znajdują się tutaj.
W minioną niedzielę, 22 kwietnia, uroczyście została otwarta plenerowa wystawa fotograficzna zatytułowana „Świat przyrody malowany elektronami”. To kolejna z wystaw w naszym Ogrodzie, ale zupełnie inna, złożyły się na nią bowiem mikrofotografie wykonane z użyciem mikroskopu elektronowego SEM Hitachi SU 8010.
Autorką wszystkich zdjęć jest dr Jagna Karcz, komputerowe barwienia przygotował Bartosz Baran, a opracowanie graficzne wystawy to dzieło Weroniki Ratajskiej artysty plastyka.
Dzięki współpracy z Laboratorium Skaningowej Mikroskopii Elektronowej Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zapraszamy Państwa do mikroświata.
Wystawa została zorganizowana w ramach kampanii „Klimat dla Śląska” dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
Wystawę można zwiedzać w godzinach otwarcia Ogrodu, tj. 9.00 do 20.00, wstęp bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!
fot. Ewelina Roszkowska